מה זה מסמך RFP ולמה צריך אותו?

מסמך RFP הינו מסמך אפיון למערכת מידע, החיוני עבור כל ארגון, המעוניין להטמיע מערכת מידע חדשה. מסמך זה אמור להכיל את כל דרישות המערכת, על מנת שיהיו מוסכמים על הארגון ויהוו בסיס להשוואה, במטרה לוודא כי המערכת עונה על כל דרישות הארגון. מסמך זה כולל את אפיון כל הצרכים של הארגון והוא מבוסס על ניתוח תהליכים עסקיים המתקיימים בארגון. המסמך כולל דרישות טכנולוגיות שונות, לצד דרישות ניהוליות וחוזיות.

קראו על תוכנה לניהול פרויקטים בבנייה >>>

מה אמור להכיל מסמך RFP?

מסמך אפיון למערכת מידע אמור להכיל פרק של מבוא לצד תיאור החברה, דגשים וקווים מנחים והנחיות ברורות לספק המערכת. כמו כן, המסמך אמור להכיל תיאור מדויק של המצב הנוכחי בחברה ומפרט דרישות פונקציונליות של מרכיבי המערכת ואופן התפעול שלה. מעבר לכך, המסמך חייב לכלול מפרט מפורט של כל הדרישות הטכנולוגיות של המערכת, כולל תוכנה ותשתיות. יש צורך לתת את הדגש על בסיס נתונים, אחסנת נתונים, מחולל דוחות, ציוד היקפי ועוד. כמו כן, המסמך אמור לספק מידע לגבי הגדרת ממשקים, הסבת נתונים וטיוב נתונים. ברוב הפעמים המסמך יגיע עם נספחים, הכוללים את שלבי המימוש של הפרויקט, ניהול הפרויקט בפועל, תוכנית איכותית לאבטחת איכות כל אחד משלבי הפרויקט, הדרכה והטמעה ועוד.

מחפשים פריוריטי לקבלנים? לפרטים >>>

היבטים חשובים לגבי מסמך RFP

היום לא ניתן להכניס מערכת מידע חדשה לארגון או לחברה, ללא השקעה במסמך RFP. מסמך זה נכתב על ידי יועץ מקצועי, במטרה להבטיח התאמה מושלמת של המערכת לדרישות החברה או הארגון. מסמך RFP חובבני ולא מדויק, עלול להוביל למערכת ניהול מידע שאינה תואמת לצרכי הארגון, דבר שעלול להוביל לעבודה פחות יעילה ופחות איכותית. כתוצאה מכך, הארגון עלול לסבול מירידה בתפוקה ופגיעה ברווחיות. לכן חשוב תמיד לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום ומסוגלת לספק לכם את מסמך האפיון האיכותי והאמין ביותר. המסמך אמור לענות על כל השאלות הבסיסיות של- מטרות המערכת, הסיבה לפיתוח המערכת והיעדים שנרצה שהמערכת תשיג עבורנו. המסמך אמור להכיל את הכשלים והבעיות במערכת הקיימת, כולל בחינה מדוקדקת של אופי השימוש בה. יש לתת את הדעת לדרישות העובדים, המנהלים והבעלים של החברה, על מנת לתאר את מצב המערכת הקיימת ואת סוג המערכת החדשה, כולל תיאור אופן ההטמעה שלה והבעיות שעלולות לצוף במהלך הדרך. מומלץ להצטייד במסמך אפיון מערכת מידע לפני שפונים לחברות הפיתוח, על מנת למנוע בעיות משמעותיות בהמשך הדרך. הדבר יבטיח לכם קבלה של הצעות מחיר מדויקות יותר וימנע רשלנות מצד המפתחים, מאחר וכל רכיבי המערכת הרצויה כתובים בצורה מדויקת וברורה במסמך האפיון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה קובע את מחירה של מדפסת תלת מימד
המחיר של מדפסת תלת מימד נקבע על פי איכות החומרים שבהם היא משתמשת, מורכבות העיצוב שלה וגודלה. העלות...
קרא עוד »
מרץ 01, 2023
מערכת לשליחת SMS – לשם מה אנחנו צריכים מערכת כזו
אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותנו, לצורך שיווק, פרסום וכמובן שליחת הודעות אינפורמטיביות, בין...
קרא עוד »
ינו 02, 2020
מחיר שיחות בחו"ל ואיך זה תלוי בך?
מחיר שיחות לחו"ל הוא נושא גדול בימינו. על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר לכסף, עליכם לשקול לאיזו מדינה...
קרא עוד »
ספט 29, 2022