המנוע של גוגל

איך עובד המנוע החדש של גוגל

כאשר מדברים על מנועי חיפוש בעידן הנוכחי, אין ספק בכלל שהכוונה היא למנוע חיפוש אחד שמשפיע על כל אתר ועל כל מקדם אתרים. הכוונה למנוע החיפוש של גוגל. מזה קרוב לעשרים שנה, זה מנוע החיפוש היחידי במשחק, הוא החשוב והמשמעותי ביותר בזירה המקומית והבינלאומית. 

אומנם ישנם מנועי חיפוש נוספים, חלקם אפילו מצליחים במדינות מסוימות אך נתח השוק שלהם מאוד קטן ביחס לגוגל, במקרים רבים הסיבה שהם מצליחים זה בכלל רגולציה וחסמים פוליטיים, ולכ בגלל תחרות הוגנת בשוק. בכל מקרה, מזה קרוב לעשרים שנה גוגל מכתיבה את הכללים דרך מנוע החיפוש שלה, בין אם זה לבעלי האתרים ובין אם זה למקדמים שעוסקים בתחום וצריכים לשווק ולקדם אתרים של הלקוחות שלהם. 

מעת לעת גוגל משנה את מנוע החיפוש, מכניסה בו כלים ואמצעים שונים, אלגוריתמים שהופכים את החיפוש להרבה יותר ממוקד וחכם, אך יחד עם זאת היא גם מקשה על מקדמי אתרים. היא יוצרת כללים חדשים על פיהם הם צריכים לעבוד, בשביל שיוכלו לקדם את האתרים שלהם לצד התחשבות בגולשים במקביל לחשיבה איך להשיג קישורים חיצוניים

המטרה של גוגל בעדכונים שהיא מבצעת במנוע החיפוש, היא לא להקשות בכוונה על המקדמים, המטרה היא לייצר מצב שהקידום הוא הרבה יותר חכם, הרבה יותר יעיל, משרת את צרכי הגולשים וכן, המטרה היא בסופו של דבר שהמקדמים לא יעשו קידום ברמה נמוכה רק בשביל להשיג תוצאות. ככל שהם יצטרכו להשקיע ולעבוד יותר, הרי שהקידום יוביל הן לכך שהאתר יהיה יותר רלוונטי ושימושי לגולש והן לתוצאות הרבה יותר איכותיות כאשר מחפשים ביטוי כזה או אחר בגוגל. 

מה מכיל העדכון החדש ואיך הוא משפיע על קידום אתרים

כאמור, מעת לעת גוגל מעדכנת את האלגוריתמים של מנוע החיפוש שלה. אחד העדכונים שהיא ביצעה עונה לשם RANKBRAIN. עדכון זה מאפשר לה להבין טוב יותר את השאילתות של הגולש, לספק הרבה יותר מידע במנוע החיפוש עצמו על מקומות, אישיות, כלים ואמצעים, דרך הצלבת מידע ממקורות שונים. אומנם מדי פעם נופלות טעויות, אך ברוב המקרים המידע הוא אמין ואיכותי. 

זה מאפשר לגולש לכתוב שאילתה מסוימת בגוגל ולקבל תשובה ישירה מבלי להיכנס לאתר. צריך לומר שעם הזמן השינוי והעדכון הזה משתפר מאוד לא רק מבחינה טכנית אלא גם מבחינות אחרות, למשל, בכל מה שקשור לשפות. אפשר למצוא הרבה יותר מידע אמיתי ומדויק הן בשפות שונות שהגולשים משתמשים והן בגוגל בינלאומי או גוגל מקומי. 

איך זה משפיע על מקדמים? ובכן, כאשר מקדם אתרים נדרש לקדם את אתר מסוים, הרי שעליו לדעת שהוא חייב לייצר תוכן הרבה יותר אמיתי, מעודכן, רלוונטי על הלקוח שלו, על המוצר או השירות, בשביל שהגולש יוכל לקבל את המידע כבר בעמוד של גוגל וכן שגוגל עצמו ישאב ממנו את המידע, ויציג אותו במנוע החיפוש.

> התחום מסקרן אתכם? למדו על קידום אתר ברכות בגוגל בקישור הזה https://www.topgreet.com/greetseo

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם