זיכרון משופר

זיכרון משופר: איך לא לשכוח דברים?

שכחה היא דבר שמאפיין לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, כשלעיתים מדובר בשכחה קלה כמו לשכוח לנעול את הדלת, ולעיתים מדובר במחלה בריאותית כמו אלצהיימר. למעשה, יש מגוון רחב של סוגי שכחה, ועל כן, במאמר זה לא נדון במחלה הבריאותית, אלא בשכחה קלה. כיצד תוכלו לשפר את הזיכרון ולא לשכוח דברים חשובים? הנה כמה טיפים.

היעזרו בכלים שונים

מי שנוהג לשכוח תאריכים, פגישות או משימות שעליו לבצע, מוטב שייעזר בכלים שונים, כמו מחברת, יומן דיגיטלי עם תזכורות, פנקס רשימות ועוד. אם תבקשו לזכור אירועים, תאריכים חשובים ופגישות, אתם יכולים לרשום על לוח שנה את כל המועדים הללו, וכמובן לא לשכוח לבדוק מידי יום אילו אירועים עתידיים צפויים לכם במהלך השבוע.

מי שנוהג לשכוח משימות שקשורות לעבודה, יוכל להיעזר באפליקציה ייעודית לניהול משימות, או לחלופין במחברת מסודרת בה תוכלו לכתוב לעצמכם את כל המשימות הקטנות שיש לבצע במהלך היום.

אבל למה אנחנו שוכחים?

יש לא מעט סיבות שבגינן אנשים שוכחים דברים. נציין שלרוב אנשים שוכחים מטלות שאינם מעוניינים לבצע, דברים שלא חשובים או שלא מעוררים עניין, דברים שחוששים לשכוח מלכתחילה ועוד. כמו כן, לא מעט סטודנטים מעידים שאינם זוכרים את כל תוכן ההרצאה בה נכחו, ייתכן וזה בשל העובדה שהמידע לא נקלט באופן המיטבי, או שהיו לא היו מרוכזים ב100%. במקרה כזה, תוכלו להקליט את ההרצאה, או לסכם את החומר הנלמד תוך כדי השיעור. גם אם לא תזכרו את כל התוכן, ההרצאה תהא מתועדת ותוכלו לרענן את זיכרונכם.

מלבד זאת, אנו לעיתים לא זוכרים את נעלנו את הדלת, אם כיבינו את התנור או אם השארנו אור דולק בכניסה לבית. מדוע? ובכן, משום שמדובר בפעולות אוטומטיות שאנחנו מבצעים, ולא מקדישים לכך תשומת לב. הפתרון הוא פשוט: לתת לפעולות הללו תשומת לב ולומר לעצמכם בלב את הפעולה שהתבצעה.

שנסכם?

יש לא מעט מקרים של שכחה, כשכל מקרה נובע מסיבות שונות. תוכלו להיעזר בכלים שונים שיסייעו לכם לזכור משימות, או בטריקים שונים שנועדו להסב את תשומת הלב לפעולות יומיות אוטומטיות. בהצלחה!

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם