משרות חוקר סייבר

מדעני סייבר אחראים למגוון רחב של משימות בתחום אבטחת המידע, לרבות ביצוע מחקר ופיתוח, ניהול רשתות ותכנון מערכות אבטחה. מדעני סייבר עובדים בדרך כלל בחברות טכנולוגיות מידע או בתאגידים גדולים.

למדעני סייבר יש גם אחריות בניהול סיכוני IT, הגנת נתונים, תגובה לאירועים וזיהוי פלילי מחשבים. הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם אנשי מקצוע אחרים כמו מתכנתי מחשבים, מפתחים ומהנדסים כדי לתכנן וליישם פתרונות לבעיות מורכבות.

מדען סייבר הוא תפקיד שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות. זה מקצוע שעוסק בכל דבר, החל מפיתוח תוכנה ועד אבטחה והצפנה. ככל שמשרות מדעני סייבר גדלות, כך גם הביקוש שלהם עולה. למעשה, יש יותר מ-70% מהחברות שמחפשות מדעני סייבר בימינו.

כאמור, למדעני סייבר יש הרבה אחריות בתחומים שונים כמו הנדסת תוכנה, הנדסת חומרה, הנדסת אבטחה, הנדסת רשת וכו'. חוקר סייבר הוא מישהו שיש לו תואר במדעי המחשב, אבטחת סייבר, מערכות מידע או תחום קשור כלשהו. הם מועסקים בדרך כלל על ידי חברה כדי לחקור את האבטחה של המערכות שלהם והאינטרנט.

אבטחת סייבר הופכת חשובה יותר ככל שאנו רואים יותר ויותר התקפות על הנתונים האישיים שלנו. נחוצים חוקרי סייבר כדי לעזור לחברות להבין כיצד להגן על עצמן מפני התקפות אלו.

מה בדיוק הוא עושה?

חוקר סייבר הוא תפקיד חדש שנוצר כדי לכסות מגוון רחב של משימות, מאבטחת סייבר ועד לזיהוי פלילי דיגיטלי. העבודה יכול להיעשות על ידי כל אדם בעל כישורים מתאימים שמתעניין בתחום. עם זאת, יש כמה דרישות לתפקיד זה.

חוקרי אבטחת סייבר עובדים בתחומים שונים של טכנולוגיית מידע הקשורים לאינטרנט או לרשתות מחשבים. אלו כוללים:

– מחקר אבטחת מחשבים

– מחקר אבטחת מידע

– מחקר פורנזי של IT

– חקר פשעי סייבר

לפרטים נוספים בקרו באתר להשמת סייבר SEEHR

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית מעבירים מסרים מדויקים
המטרה העיקרית שלכם, כבעלי ובעלות עסקים, היא להעביר את המסרים שלכם באופן חד וברור, להגיע לקהל היעד...
קרא עוד »
יול 20, 2021
6 אופציות לבילוי רומנטי בחול
רבים רואים בזוגיות שבה הם נמצאים את הדבר החשוב ביותר בחייהם ואין ספק כי הזוגיות נותנת לנו כוחות...
קרא עוד »
דצמ 13, 2018
האם זה חוקי לשחק פוקר אונליין?
פוקר הוא משחק קלפים עם חפיסה של 52 קלפים. זהו אחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם, והוא גם אחד המשחקים...
קרא עוד »
יול 07, 2022