ניהול מוניטין באינטרנט

ניהול מוניטין באינטרנט – מה זה ולמה זה חשוב?

אחד התחומים הבולטים ביותר כיום באינטרנט, הוא כל מה שקשור לניהול מוניטין. הרבה מאוד בעלי עסקים, בעלי מקצוע, פוליטיקאים ואישים בעלי פרופיל ציבורי גבוה, משקיעים בכך משאבים וזמן רב. לא לחינם ולא במקרה הם עושים זאת. קראו עוד בנושא באתר של מתן כהן ניהול מוניטין בגוגל.

הרעיון של ניהול מוניטין מתייחס לשני היבטים. הראשון, לוודא שהלקוח מוזכר באופן חיובי ברשת. בין אם יש עליו ידיעות מן העבר ובין אם לאו, המטרה היא שכל האזכורים אודותיו, יהיו חיוביים ככל שניתן. כך אם גולש מסוים מקליד בגוגל את השם שלו, ימצא רק כתבות חיוביות אודותיו. 

ההיבט השני מתייחס לצד השני של המטבע, סילוק ידיעות שליליות. הרעיון הוא, אם נניח מדובר על אישיות או עסק בעלת פרופיל ציבורי גבוה, יש להם הרבה אזכורים שליליים, אז המטרה היא לנסות ולצמצם או להוריד אותם נמוך ככל שניתן בדירוג של גוגל, כך אנשים לא יוכלו להגיע אל אותן ידיעות. 

למה זה חשוב לנהל מוניטין באינטרנט

על פניו זה די ברור, הרי אנחנו תמיד נרצה שהמוניטין של הלקוח שלנו יהיה חיובי ולא שלילי. כך הוא לא יפגע מבחינה כלכלית, ציבורית ואחרת. אך יש סיבה נוספת והיא, האינטרנט הוא הכלי העיקרי כיום שדרכו אנשים מחפשים ומוצאים עסקים, בעלי מקצוע או מידע על גורמים שונים. אם המידע יהיה שלילי, זה רק יכול לפגוע בהם. 

חשוב להשקיע משאבים וזמן בכל הנושא של ניהול מוניטין בגוגל לניקוי תוצאות שליליות, על מנת שיהיה ניתן להגיע לתוצאות חיוביות לאורך זמן, יהיה ניתן לייצר יחסי ציבור טובים, וחשוב לא פחות, כך יהיה אפשר לצמצם את יכולת הפגיעה בלקוח. 

זה תהליך שדורש זמן והרבה סבלנות, אך זה אפשרי עם עושים את זה באופן עקבי ונכון . 

 

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם