מדוע כדאי לקרוא את

מדוע כדאי לקרוא את "האותיות הקטנות" במאגרי תמונות?

מאגרי תמונות הם כלי נהדר ושימושי כאשר אתם צריכים לשלב במאמרים בבלוג שלכם תמונות אווירה, או כאשר אתם מתחזקים אתר אינטרנט לעסק שלכם ובלי תמונות להמחשה או תמונות אווירה האתר שלכם יהיה ככל הנראה פחות אטרקטיבי. העין שלנו אוהבת דברים ויזואליים עם צבע שלמוח הרבה יותר קל לעבד ולקלוט על פני טקסט של אותיות או מספרים. 

יש סיבות נוספות לשימוש עם מאגרי תמונות מומלצים – למשל עבור קמפיינים ממומנים בהם אנחנו רוצים להוסיף קצת צבע ותמונות אווירה כדי "לדבר" עם הגולשים. 

"האותיות הקטנות" במאגרי תמונות

יש מאגרי תמונות להורדה שהם חינמיים ויש בתשלום. חשוב לשים לב שבמאגרי התמונות החינמיים זה לא תמיד חינם לגמרי. ההורדה של קבצי התמונות אומנם לא דורשת תשלום אבל אתם אחראים לכך שתיתנו קרדיט למי שמחזיק בזכויות היוצרים על התמונה. במאגרי התמונות השונים תוכלו למצוא את ההסברים  – כל אתר מציג באופן כתוב את המדיניות שלו בנושא. 

שימו לב !

אם אתם לא תקפידו על מתן הקרדיט לפי כללי המדיניות הספציפיים, אתם חשופים לתביעה ולהליכים משפטיים. לכאורה אנחנו יכולים לחשוב לעצמנו "מה הסיכוי שיתפסו אותי מתוך מיליוני או מיליארדי הורדות?" אבל תתפלאו לשמוע שכן יכולים יחסית בקלות לגלות שלא נתתם קרדיט. 

נקודת המוצא היא שהתמונה שאתם משתמשים בה, אם לצורך קידום ממומן או כל צורך אחר, היא לא שייכת לכם –היא של גורם אחר שמחזיק בזכויות היוצרים ביחס לתמונה ולשימוש בה. כמובן כאשר אתם מצלמים בעצמכם תמונות זה עניין אחר ואז התמונה היא שלכם. גם במקרה כזה חשוב לשים לב שלא מצלמים בתוך חלון ביתו של אדם אחר למשל ללא הסכמתו. גם לנושא הזה יש כללים וחוקים אבל זה נושא אחר.

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טופס חכם

מה זה טופס חכם ומי צריך את זה?

עסקים וארגונים בכל סדר הגודל, אך במיוחד ארגונים בינוניים וגדולים, אשר שואפים לייעל את הפעילות עסקית שלהם ולהתנהל בצורה קולחת ומקצועית עם מסמכים וטפסים, יכולים

קרא עוד »