מהירות טעינת אתר

מהירות טעינת אתר – איך זה משפיע על האתר?

ישנם הרבה מאוד גורמים שמשפיעים, כך או אחרת על איכות האתר ובאופן ישיר או עקיף על השאלה, האם גולשים ירצו להיכנס אליו ולגלוש בו. בפרט, אם הם ירצו לחזור אליו שוב ושוב. 

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר, הוא כל הנושא של מהירות טעינת אתר. כלומר, כמה מהר לוקח לאתר להיטען, כמה מהר לוקח לעבור מעמוד לעמוד, כמה זמן נדרש בשביל שיעלו תמונות, סרטונים או אפילו תכנים טקסטואליים, סטנדרטיים. כל אחד מהפרטים הנ"ל הוא משמעותי, כל אחד מהפרטים הנ"ל הוא הכרחי לגולש, ולכן יש משמעות לשאלה, כמה הוא ימהר הוא ייטען. 

לפני שאנחנו נסביר מה בדיוק משפיע על כך, צריך להדגיש שיש השפעה למהירות טעינת האתר בכל מה שקשור לחוויית השימוש של הגולש באתר, כמו כן, יש חשיבות לאופי העבודה עם האתר, אך גם זה גם חשוב מאוד בכל מה שקשור לתהליך קידום אתרי וורדפרס. כלומר, גם גוגל בוחנת את השאלה, כמה מהר האתר נטען. 

מה יכול להשפיע על תהליך זה?

ראשית, אופי השרת של האתר. כשאנחנו בוחרים שרת אחסון לאתר, עלינו לבחון את המפרט הטכני שלו ובפרט את כל הנושא של מהירות, זאת על מנת שהוא יכול לאפשר לאתר לעלות כמה שיותר מהר. 

שנית, אנחנו צריכים להתייחס לגודל התמונות והסרטונים באתר. חשוב שהם יהיו מינימאליים מבחינת הגודל, הן בשביל שיוכלו לעלות מהר והן בשביל שיופיעו באיכות טובה. 

שלישית, חשוב להתייחס לגודל האתר. ככל שלאתר יש זיכרון רב יותר, כך גדל הסיכוי שנוכל להשתמש בו בצורה הרבה יותר אופטימאלית. חשוב להבהיר שהתהליך חייב להתבצע באופן יסודי ובמקביל לצרכים שלנו, על מנת שנוכל להשתמש בו בצורה אפקטיבית וטובה. 

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם