5 דברים שלא ידעתם על CNC

5 עובדות CNC

אין ספק שעולם הייצור השתנה דרמטית בעשורים האחרונים. נכון השינויים הללו קרו הרחק מעיני הציבור הרחב אך ניתן לומר כי ההשפעה שלהם לא פחות דרמטית משינויים אשר קרו בתעשיות אחרות. תודות לשינויים הללו ובעיקר להמצאה של מכונת CNC כיום ניתן לייצר הרבה יותר רכיבים במהירות הרבה יותר גדולה, בצורה הרבה יותר מדויקת ובצורה הרבה יותר זולה. לכן חשבנו כי יהיה זה נכון להרחיב על ה-CNC ולספר לכם חמישה דברים שלא ידעתם עליו.

  • ה-CNC פועל על ידי מחשב

עליכם להבין כי ה-CNC יכול לפעול באופן אוטונומי לחלוטין וזאת באמצעות מחשב הנותן לו הוראות. כמובן שאדם הוא זה שמתכנן את הרכיב שה-CNC מייצר אך מרגע שהתכנון נקלט אין התערבות של יד אדם בהליך הייצור וזהו יתרון עצום.

  • שפת התכנות שעל פיה פועל הבקר היא CODE-G

כאשר אנחנו חושבים על שפות תכנות אנחנו חושבים על C, PHP, HTML או פייטון. ה-CNC לא עובד עם כל התכניות הללו אלא עם שפה שנקראת CODE-G. השפה מתרגמת את התוצר שתוכנת בתיב"מ וכך מאפשרת לנו לנהל את עניינו בצורה הטובה ביותר שיש.

  • מכונות אלו מועילות מאוד לאיכות הסביבה

עליכם לדעת כי ה-CNC משפיע מאוד על איכות הסביבה וזאת עקב העובדה כי תודות לו ניתן להשתמש הרבה פחות בשרטוטים על נייר. בעבר היה נהוג בכל מפעל לשרטט רכיבים על נייר וכיום תודות ל-CNC זה כבר לא קורה.

  • מדוע חיישני לייזר חשובים לעבודת ה-CNC?

כפי שכבר ציינו ה-CNC עובד באופן אוטומטי ללא השגחה של אדם והוא יכול לייצר ככה רכיבים במשך ימים. כאן המקום לציין כי בכדי לוודא כי אין טעויות בעבודת ה-CNC יש להצטייד בחיישני לייזר אשר יפקחו על העבודה ויוודאו כי אין בה פגם ליקוי או תקלה.

  • כמות הצירים במכונה משמעותית ביותר לעבודה

מה שמשפיע על עבודת המכונה זה כמות הצירים שלה וככל שיש יותר צירים כך המכונה יכולה לייצר רכיבים בצורה יותר טובה ועל כן יש לשים לב כמה צירים יש במכונה לפני שקונים אותה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתנות לחג האביב לעובדים ולעובדות – גם בתקציבים קטנים!
הכרה והערכת העבודה הקשה והמסירות של העובדים שלך היא חיונית לטיפוח סביבת עבודה חיובית. מתנות מתוקות...
קרא עוד »
יול 09, 2023
איך ניתן למצוא עבודה מהבית באינטרנט? אדם טל משתף
היום קיימת מודעות הולכת וגדלה לרעיון של לעבוד מהבית. אף אחד לא מעוניין לבזבז שעות על נסיעה מתישה...
קרא עוד »
פבר 11, 2020
מהם רייזרים?
תחום הספורט והבילוי צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה, וכיום יש מגוון ענפים בילוי וספורט שעשויים להתאים...
קרא עוד »
דצמ 28, 2018