סדנאות לנוער

סדנאות לנוער –מתי הן יכולות להתאים וכיצד נבחר סדנה בצורה נכונה

אחת הדרכים ללמד אנשים ובפרט בני נוער דברים חדשים, היא באמצעות סדנאות. מדובר על פעילות שמתבצעת במשך זמן קצר בדרך כלל, והמטרה שלה היא ללמד או להכשיר בני נוער לבצע דברים מסוימים, אשר אינם בהכרח נלמדים בבית הספר. 

סדנאות לנוער הן דבר מאוד פופולארי היום, גם במסגרת תנועות נוער, חוגים, סדנאות שעומדות בפני עצמן, וכן במסגרת אירועים שונים, דוגמא ימי הולדת. למשל, אם מארגנים יום הולדת בבית של חתן או כלת השמחה, אז אפשר להזמין מומחה בתחום מסוים שיעביר סדנה לכל המשתתפים. זו יכולה להיות סדנת יצירה, סדנת בישול או כל סדנה אחרת. 

הרעיון שעומד מאחורי זה, הוא לספק לבני נוער אפשרות ללמוד משהו חדש, יוצא דופן, משהו שיכול לעזור להם בחיים בצורות שונות, והכל בלמידה מהירה ופשוטה, דרך איש מקצוע שמתמחה בתחום. הסדנה היא בדרך כלל מעשית, כלומר לא מדובר בהרצאות וחומר תיאורטי, אלא בפעילות מעשית שקשורה לתחום בו הסדנה עוסקת. 

כיצד בוחרים את הסדנה הנכונה

מאחר ויש לא מעט סדנאות שיכולות להתאים לבני נוער, אז קל מאוד לבחור סדנה כזו או אחרת, שתתאים לקבוצה של בני נוער בעלי עניין בנושא מסוים. למשל, אם מארגנים אירוע, אז אפשר לברר איזו סדנה מרבית המשתתפים או כולם, ירצו להשתתף בה. כמו כן, אפשר להחליט על סדנה שיכולה לעזור להם בעניין רלוונטי עבורם. למשל, סדנה בנושא מיניות, סדנה בנושא כושר גופני או כל דבר אחר. 

חשוב מאוד לבחור סדנה, גם על פי סוג ואיכות החומר המועבר בה וכן על פי איכות המרצה שמעביר אותה. כך הם יוכלו להפיק תועלת מהסדנה ולהשתמש בחומר הנלמד בה 

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סרטון תדמית

כמה עולה להפיק סרטון תדמית?

הפקת סרטון תדמית איכותי המורכבת משלל אלמנטים שונים, המשפיעים באופן ישיר ועקיף על המחיר שלה. אז מהם האלמנטים הללו וכיצד הם משפיעים על המחיר? אלמנטים

קרא עוד »