מה זה בדיוק לשון הרע?

מה זה בדיוק לשון הרע?

התחום המשפטי של לשון הרע הוא מהתחומים המורכבים והסבוכים ביותר בעולם המשפט בישראל. לשון הרע נוגע לסוגיות יסוד בעולם המשפט, כמו חופש הביטוי, הזכות לכבוד והזכות לשם טוב. בימינו התחום רלוונטי מאי פעם, מכיוון שהפעילות הענפה ברשתות החברתיות מובילות לכך שכל טקסט כתוב המתפרסם ברשת יכול להגיע בלחיצה פשוטה לתפוצה של אלפי אנשים, ובכך לפגוע קשות בשמם הטוב ובכבודם של אנשים רבים. על מנת להתמודד בצורה המשפטית המדויקת והיעילה ביותר עם תביעות הנוגעות ללשון הרע, הן מהצד התובע והן מהצד הנתבע, מוכרח אדם מהשורה, שאינו בקיא בכל הדקויות, הפסיקות וההתפתחויות הנוגעות בתחום לשון הרע להיעזר בשירותיו של עורך דין לשון הרע, שיעמיד לרשות הלקוח ניסיון עשיר והכשרה מקצועית הנוגעות לתחום משפטי סבוך זה. 

מהי לשון הרע?

לשון הרע היא פירסום אמירה דבורה או כתובה הפוגעת בכבודו או בשמו הטוב של אדם אחר. למונח "לשון הרע" קיימים הן משמעיות חברתיות, במיוחד בתחום הדתי, והן משמעויות משפטיות המעוגנות בחקיקה. 

חוק איסור לשון הרע

חוק איסור לשון הרע הוא חוק הנחקק בישראל בשנת 1965. חוק זה הוא המקור החקיקתי העיקרי בתחום לשון הרע. חוק זה קובע כי פרסום דבר לשון הרע עלול להוות עוולה אזרחית בנזיקין ואף להגיע לכדי מצב של עבירה פלילית.

בתחום המשפט האזרחי, תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק יכולה לגרור עונש של פיצויים המושתים על מפרסם הדברים. כאשר מגיעים הדברים לכדי עבירה פלילית, החוק קובע שהעונש יכול להגיע לכדי שנת מאסר בפועל. 

אתגרים בתחום לשון הרע

מכיוון שההגדרה למה היא פגיעה בכבוד ובשמו הטוב של אדם מסויים היא חמקמקה, ועלולה להיות כר פורה לפרשנות סובייקטיבית, תיקים העוסקים בלשון הרע הם לרוב מורכבים וסבוכים. פעמים רבות תיקים העוסקים בלשון הרע יגעו בנושאים כבדים והרי משקל כמו חופש הביטוי וחופש העיתונאות. מכיוון שכך, פעולות משפטיות בתחום לשון הרע חייבות להיות מלוות בעורך דין המתמחה בתחום ומבין בדקויות שלו. עורך דין לשון הרע בירושלים יוכל להכווין ולייעץ בתחום, להוביל תביעות על מנת שהנזק בנעשה יענה בתגובה משפטית הולמת וצודקת, ולהגן על נתבעים כך שיוכלו להציג את נקודת המבט שלהם בין כותלי בית המשפט. 

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סרטון אנימציה לעסקים

סרטון אנימציה לעסקים

האם תרצו להגביר את הנראות שלכם באינטרנט? מה לגבי שימוש בסרטון תדמית? אם לעסק שלכם אין עדיין סרטונים מקוונים, ייתכן שאתם מפספסים את אחד הפלחים

קרא עוד »