שרת וירטואלי בענן

הגיע הזמן שתתקדם לשרת וירטואלי בענן

שרת וירטואלי, המכונה גם מכונה וירטואלית (VM), הוא סוג של תוכנת וירטואליזציה המדמה שרת פיזי ומשמש את ספקי הענן כדי לשתף את אותו שרת פיזי עם צרכני ענן מרובים על ידי מתן צרכני ענן למופעי שרת וירטואליים פרטניים, קראו בנושא בהרחבה https://exsitu.co.il/articles/storage/vps.

הגיע הזמן שתתקדם לשרת וירטואלי בענן 

כמנגנון סחורות, השרת הווירטואלי מייצג את אבן הבניין היסודית ביותר של סביבות ענן. כל שרת וירטואלי יכול לארח משאבי IT רבים, פתרונות מבוססי ענן ומנגנוני מחשוב ענן אחרים. הפעלת שרתים וירטואליים מקבצי תמונות היא תהליך הקצאת משאבים שניתן לסיימו במהירות ובביקוש הרצוי.

התאמה אישית לשרת וירטואלי 

צרכני ענן שמתקינים או מחכירים שרתים וירטואליים יכולים להתאים אישית את הסביבה שלהם באופן עצמאי מצרכני ענן אחרים, העשויים להשתמש בשרתים וירטואליים המתארחים על ידי אותו שרת פיזי בסיסי. 

שרת וירטואלי שמארח שירות ענן אליו ניגש על ידי צרכן שירות ענן B, ואילו צרכן שירות ענן A ניגש ישירות לשרת הווירטואלי כדי לבצע משימת ניהול.

מהו אירוח VPS? 

שרתי VPS ידועים גם כשרתים פרטיים וירטואליים, עוד בקישור אקסיטו. סגנון אירוח זה הוא בעצם שרת פיזי אחד, המחולק לאחר מכן למספר שרתים וירטואליים קטנים. כל אחד משרתים וירטואליים אלה, פועל כסביבת שרת ייעודית משלו.

מכיוון שיש לכם קטע ייעודי משלכם בשרת, כנראה שיש לכם סט משאבים משלכם שתוכל להתאים ולהגדיר את מחיצת השרת שלכם בדיוק כפי שאתם רוצים. בנוסף, אין חילופי נתונים או גישה לקבצים בין חשבונות בשרת VPS.

עם זאת, הם עשויים להיות פחות אמינים מכיוון שאם שרת פיזי אחד נכשל, גם כל VPS שמשתמש בשרת נכשל. הביצועים שלהם יכולים להשתנות גם בשרת הפיזי.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם