שרת וירטואלי בענן

הגיע הזמן שתתקדם לשרת וירטואלי בענן

שרת וירטואלי, המכונה גם מכונה וירטואלית (VM), הוא סוג של תוכנת וירטואליזציה המדמה שרת פיזי ומשמש את ספקי הענן כדי לשתף את אותו שרת פיזי עם צרכני ענן מרובים על ידי מתן צרכני ענן למופעי שרת וירטואליים פרטניים, קראו בנושא בהרחבה https://exsitu.co.il/articles/storage/vps.

הגיע הזמן שתתקדם לשרת וירטואלי בענן 

כמנגנון סחורות, השרת הווירטואלי מייצג את אבן הבניין היסודית ביותר של סביבות ענן. כל שרת וירטואלי יכול לארח משאבי IT רבים, פתרונות מבוססי ענן ומנגנוני מחשוב ענן אחרים. הפעלת שרתים וירטואליים מקבצי תמונות היא תהליך הקצאת משאבים שניתן לסיימו במהירות ובביקוש הרצוי.

התאמה אישית לשרת וירטואלי 

צרכני ענן שמתקינים או מחכירים שרתים וירטואליים יכולים להתאים אישית את הסביבה שלהם באופן עצמאי מצרכני ענן אחרים, העשויים להשתמש בשרתים וירטואליים המתארחים על ידי אותו שרת פיזי בסיסי. 

שרת וירטואלי שמארח שירות ענן אליו ניגש על ידי צרכן שירות ענן B, ואילו צרכן שירות ענן A ניגש ישירות לשרת הווירטואלי כדי לבצע משימת ניהול.

מהו אירוח VPS? 

שרתי VPS ידועים גם כשרתים פרטיים וירטואליים, עוד בקישור אקסיטו. סגנון אירוח זה הוא בעצם שרת פיזי אחד, המחולק לאחר מכן למספר שרתים וירטואליים קטנים. כל אחד משרתים וירטואליים אלה, פועל כסביבת שרת ייעודית משלו.

מכיוון שיש לכם קטע ייעודי משלכם בשרת, כנראה שיש לכם סט משאבים משלכם שתוכל להתאים ולהגדיר את מחיצת השרת שלכם בדיוק כפי שאתם רוצים. בנוסף, אין חילופי נתונים או גישה לקבצים בין חשבונות בשרת VPS.

עם זאת, הם עשויים להיות פחות אמינים מכיוון שאם שרת פיזי אחד נכשל, גם כל VPS שמשתמש בשרת נכשל. הביצועים שלהם יכולים להשתנות גם בשרת הפיזי.

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מערכת לניהול מסמכים

מערכת לניהול מסמכים

מערכת לניהול מסמכים היא קשת רחבה של תוכנות אשר מטרתן היא לייעל את זרימת הידע בארגונים שונים. המערכות אחראיות על סריקה ואיסוף של מסמכים, אחסון

קרא עוד »
תיקון מחשב נייד

תיקון מחשב נייד

בשנים האחרונות כמעט לכל אדם יש מחשב נייד המשמש אותו לצרכי עבודה או לצרכים אישיים. לא משנה עבור איזה צרכים המחשב הנייד משמש, הרי שאם

קרא עוד »
פופטין

המדריך לשימוש בפופטין

מערכת פופטין נועדה לייעל את הפצת מודעות הפופ אפ, אלה שכולם מכירים בתור "מודעות קופצות".  למודעות הקופצות תפקיד חשוב במכיקרות כאר שלחיצה פשוטה עליהן מאפשרת

קרא עוד »