למה עיסוק בעבודה שאינה מונוטונית פוגעת באפשרות לזכאות להכרה במחלת מקצוע? 

מחלות מקצוע הן מחלות או מצבים מהם סובלים עובדים כתוצאה מסביבת העבודה או מקום העבודה שלהם. ברוב המקרים, הם מתפתחים לאט לאורך זמן, וחשיפה לסכנות מסוימות הקשורות לעבודה היא לרוב הגורם העיקרי. בשל טבען, מחלות מסוג זה ראויות להכרה ולפיצוי על פי החוק, בדקו זאת באתר חברה למימוש זכויות רפואיות. עם זאת, עיסוק בעבודה שאינה מונוטונית עלולה לפגוע באפשרות להיות זכאי להכרה כזו. הנה כמה מהסיבות לכך.

דרישות פיזיות

אחת הסיבות השכיחות למחלות מקצוע היא דרישות גופניות הקשורות לעבודה מסוימת. בעבודות עם תנועות חוזרות או מוגבלות, הסיכון לפתח מצבים כגון תסמונת התעלה הקרפלית, עוויתות גב או בקע עשוי לעלות. לרוב, עבודות אלו הן גם מונוטוניות ודורשות גיוון מועט, מה שהופך אותן ליותר מועדות למאמץ פיזי.

בריאות נפשית

עיסוק בעבודה שאינה מונוטונית מועיל לבריאות הנפש. גורמי לחץ שונים יכולים לעורר חרדה, דיכאון ומספר עצום של בעיות נפשיות. כאשר עבודה משעממת ומונוטונית, קל לעובד להתנתק, מה שמוביל לשחיקה, חרדה ודיכאון אפשרית. לעומת זאת, עיסוק במשימות שאינן מונוטוניות יכול לעורר את התודעה, לקדם יצירתיות ולהשפיע לטובה על בריאות הנפש.

מגוון מפחית סיכון

עבודה עם משימות ואחריות מגוונות מפחיתה את הסיכון לפתח פציעות מאמץ חוזרות ונשנות. על ידי תנועות פיזיות לסירוגין ועבודה על מגוון משימות, הגוף מקבל יותר מנוחה והצטברות של עייפות שרירים פחותה.

יתרונות בריאותיים אחרים

בנוסף להפחתת הסיכון לפתח מחלות מקצוע, לעבודות עם מגוון יש יתרונות בריאותיים נוספים. למשל, עבודה שאינה מונוטונית מפחיתה את הסיכון למחלות לב וכלי דם מכיוון שהעובד מקבל יותר פעילות גופנית. בנוסף, משרות המציעות מגוון יכולות להגביר את היצירתיות, לטפח פתרון בעיות ולשפר את שביעות הרצון הכללית בעבודה.

קבלו טיפים מחברת זכות ויוזמה על ניהול תביעת תאונות עבודה בלינק /תאונות-עבודה/https://yozma-rights.co.il

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דברים שכדאי לדעת על תמ"א 38
אתם מתלבטים האם כדאי להתחיל לדבר עם השכנים שלכם על תמ"א 38 שאולי כדאי לעשות בבניין? אם כך, כנראה שאתם...
קרא עוד »
דצמ 18, 2019
הכירו את Microsoft dynamics
מערכת Microsoft dynamics היא פלטפורמה חדשנית המבוססת על טכנולוגיה עכשווית אשר מטרתה לסייע ללקוחות אשר זקוקים...
קרא עוד »
אפר 06, 2020
ריענון עזרה ראשונה אונליין
אם אתם צריכים לרענן קורס עזרה ראשונה שעשיתם, תוכלו לבדוק מתי יש קורסים בעזרה ראשונה ואיפה ולהגיע...
קרא עוד »
אוק 27, 2020