האם מצלמת WIFI בטוחות?

מצלמות נסתרות WIFI

מצלמות אבטחה מוכרות כבר שנים רבות כאמצעי להגנה על בתים, בתי עסק, חניונים, גני ילדים ועוד. בעבר, היה צורך לחבר את המצלמות עם חוטים למחשב מיוחד שבו ניתן היה לצפות בזמן אמת על המתרחש באותו מקום מצולם. אך כיום, בעקבות ההתפתחות הדיגיטאלית הגדולה, החלו לייצר מצלמות WIFI. מצלמות אלו אינן דורשות חיבור פיזי של כבלים, אלא משדרות בצורה אלחוטית לכל מקום אליו בוחרים.

אפשר גם בלי חוטים!

כמו שבעבר היה הטלפון האלחוטי וכל שכן הטלפון הנייד מעין פנטזיה שלא רבים האמינו שהיא תתקיים וכיום כמעט ולא רואים את הטלפונים עם החוט המסתלסל, זה בדיוק מה שקורה היום עם מצלמות ה – WIFI. מצלמות WIFI הן מצלמות מבוססות ענן אשר משדרות את התצלומים וניתן לקלוט אותן באמצעות קוד גישה בכל מכשיר שרוצים.

מצלמות WIFI תמיד מאובטחות

כאשר מתקינים מצלמות WIFI במקום מסוים, אין כל חשש שאדם עוין ינסה לפרוץ ולהוציא את התצלומים. וזאת בשל סיבה פשוטה מאוד, התצלומים אינם נשמרים בתוך המצלמה עצמה, אלא נקלטים בענן. שם הם מוגנים על ידי סיסמא ורק האדם שיש לו את הסיסמא הזו יכול לקבל גישה אל התצלומים הללו. מסיבה זו, נחשבות מצלמות ה – WIFI כבטוחות מאוד.

התראות אבטחה ישירות לטלפון הנייד

כל מכשיר מבוסס ענן (במקרה שלנו, מצלמות WIFI), יכול להיות מתוכנת לשדר נתונים בזמן אמת לכל מכשיר שנבחר. על כן, ניתן להגדיר בהגדרות המצלמה, כי כאשר קיימת תנועה חשודה במקום, היא תשלח התראה לבעל המקום בצירוף תצלומים וסרטונים בזמן אמת. כך שבמקביל להזנקת כוחות ביטחון, תהיה אפשרות גם לעקוב אחר המתרחש במקום עד להגעת הכוחות לשם. הקליקו למידע נוסף.

לא לשכוח לסמן את המקום כמצולם

למרות ההתפתחות הטכנולוגית של תחום המצלמות, עדיין אסור לשכוח כי החוק אוסר לצלם אדם ללא ידיעתו ויש צורך לסמן כל מקום מצולם. על כן, בכדי למנוע אי נעימויות או תביעות משפטיות בעתיד, חשוב מאוד לזכור לסמן את המקום בו מותקנות המצלמות ולתלות שילוט שמעדכן את הנוכחים כי המקום מצולם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה צריך להכיר לגבי תשתיות תקשורת לעסקים?
רוצים לדעת מה אתם צריכים לעשות בדיוק על מנת להבטיח שאתם מייעלים את השימוש בשירות המחשוב של העסק שלכם?...
קרא עוד »
מאי 18, 2020
תוכנה לזיהוי מספר רכב – יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר
תוכנת זיהוי מספרי רכב, המכונה בדרך כלל תוכנת זיהוי לוחיות רישוי אוטומטי (ALPR), צברה פופולריות משמעותית...
קרא עוד »
אוק 03, 2023
נעלי כלה
נעליים היו חלק מטקסי חתונה מאז תקופת היוונים. אבל הם שימשו גם כאביזר לאירועים אחרים, כמו נשפים...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022