ייעוץ משפטי בחקירה

החוק מורכב ותהליך החקירה לא תמיד קל. לפעמים קשה להבין מה בעצם אומר החוק. לכן חשוב שעורך דין יעשה כמיטב יכולתו לסייע ללקוחותיו להבין את כללי המשחק על מנת שהם יקבלו החלטות מושכלות. בחלק זה נדון בכמה מהסוגיות המשפטיות הנפוצות שעולות במהלך חקירה וכיצד להתמודד איתן. למשל באמצעות ייעוץ לפני חקירה.

מהו ייעוץ משפטי בחקירה?

זהו ייעוץ משפטי לחוקר. זה יעזור לחוקר לקבל החלטה טובה יותר לגבי המקרה. החקירה היא חלק חשוב ביותר בכל תיק וחשוב שכל המסמכים המשפטיים יהיו תקינים, על מנת שבית המשפט יוכל לקבל החלטה מושכלת. מאמר זה יעזור לכם לוודא שהכל תקין ויספק לכם עצות כיצד להכין את המסמכים שלכם לבית המשפט בהקדם האפשרי.

למי מעניקים ייעוץ משפטי בחקירה?

שירות ייעוץ משפטי הוא חברה המעניקה ייעוץ משפטי ללקוחותיה. זה נעשה בדרך כלל בחינם אבל החברה עשויה לגבות תשלום עבור חלק מהשירותים. החברה יכולה לספק ייעוץ בכל סוגיה משפטית, החל מעסק ועד אישי. על מנת להעניק ייעוץ משפטי, חברתכם זקוקה לעורך דין וצוות עורכי דין. ייתכן שתרצה לשכור סוכנות או למצוא אחת בעצמך ולשלם עבורה בעצמך, בהתאם לתקציב שלך ולכמה זמן אתה רוצה לבלות עם עורך הדין שלך.

לסיכום; 

החקירה היא השלב הראשוני בתיק פלילי. במקרה כזה המשטרה צריכה לאסוף מידע ממקורות שונים ולאחר מכן להשתמש בו לבניית תיק. החוקרים פועלים בסיוע עורך דין פלילי שנותן להם ייעוץ משפטי כיצד להמשיך בחקירה. בדרך כלל נאספים פרטי המקרה יחדיו ולאחר מכן נגבת לכל עד הצהרה. המשטרה רשאית גם לראיין עדים בזה אחר זה. לפעמים זה יכול להתרחש בבתי המשפט, אבל בדרך כלל זה מתנהל מחוץ לתהליכים משפטיים אלו שנותנים להם את הלגיטימציה שלהם. אם בוצעו משחק פסול או מעשים בלתי חוקיים במהלך מותו של אדם, הם יחקרו ביסודיות כדי לראות אם הם בוצעו על ידי מישהו שלא אמור להיות נוכח באירוע כזה. החקירה יכולה לכלול גם כיצד נעשה שימוש במתודולוגיות המשטרה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעת לשון הרע נגד עורך דין
אחת המגמות העולות בבירור בשנים האחרונות בעולם המשפט הישראלי, היא גידול במספר התביעות בגין לשון הרע....
קרא עוד »
ספט 30, 2021
קידום אתרים יעיל – מדריך של בכור גולן
מקדם האתרים בכור גולן יודע מה הוא עושה כאשר מדובר על קידום אתרים. הוא מחזיק באמתחתו ניסיון של יותר מ -...
קרא עוד »
דצמ 06, 2020
הכול על איתור בתי ספר ברילוקיישן בחו"ל עם הילדים
קיבלתם את ההחלטה הגורלית לנסוע ולעשות רילוקיישן? ברור לכם שאתם רוצים שהחוויה הזאת תהיה טובה לכולם? אם...
קרא עוד »
ספט 07, 2023