תזונה מותאמת לפה בריא

תזונה מותאמת לשמירה על בריאות הפה

על מנת לשמור על בריאות השיניים ובריאות הפה בכלל, אנחנו צריכים לבצע כמה וכמה דברים, בין היתר, אנחנו צריכים לשמור על צחצוח נכון, אנחנו צריכים להקפיד על שטיפה של הפה במי פה ובכלל במים נקיים, אנחנו צריכים להקפיד לא להשתמש בבקבוקים מלוכלכים וכדומה.

אך אחד הדברים החשובים ביותר הוא, להקפיד על כך שאנחנו לא צורכים מזון אשר עלול לגרום לבעיות שונות בשיניים. לשמחתנו הרבה, ברור היום מה יכול לגרום בעיות ומה יותר בריא לשיניים. חשוב לומר, שבמהלך טיפול שיניים אנחנו יכולים לקבל הסברים מפורטים הן מהרופא והן מהשיננית, מה מותר ומה אסור לנו לאכול.

>>> רוצים לדעת יותר? צרו קשר עם ד"ר ענת בניאל באתר http://www.dr-anat.co.il

כאן המקום להדגיש עוד נקודה, לא מדובר באיסור גורף, אומנם זה יכול להיות אידיאלי אם לא נצרך חלק מהפריטים, אך אנחנו לא חייבים לנקוט בקו הזה, אנחנו יכולים לצרוך את אותם פריטי מזון רק בכמויות קטנות ומדודות.

מה מותר ומה אסור לאכול בשביל ליהנות מבריאות הפה?

ראשית, כמה שפחות אוכל ושתייה ממותקת. הכוונה בעיקר למזון ושתייה שיש בהם כמויות סוכר גדולות. בין אם זה משקאות מוגזים ומשקאות אחרים מתוקים, חטיפים, שוקולדים ומאכלים אחרים שנפוצים בעיקר בקרב ילדים ובני נוער.

שנית, פירות יבשים. על פניו זה נראה בריא, אך חלק גדול מהפירות שמוכרים בשוק אינם כאלה, בוודאי לא כל מה שמלווה בצבעי מאכל שונים.

שלישית, מאכלים עם צבעי מאכל שונים אשר עלולים להשאיר כתמים לא נעימים על השיניים.

ארבע, מאכלים או שתייה עם קפאין, כולל קפה מן הסתם, מכל הסוגים שיש. מוטב להקפיד לשתות כמה שפחות.

חמש, רצוי מאוד להקפיד על תזונה של ירקות ופירות. עם זאת חשוב לומר, שגם בפירות רבים יש סוכר אך הרבה יותר איכותי מאשר הסוכר התעשייתי שנמצא במאכלים רבים.

אם רוצים לשמור על תזונה בריאה, מוטב לצרוך מזון ללא סוכר או ללא תוספות סוכר, למשל, אם רוצים ליהנות מחלבה טובה, אז מומלץ חלבה אורגנית עם מאה אחוז שומשום מלא ללא תוספות סוכר, כנ"ל לגבי ממרחים וחטיפים שונים.

 

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך מפיקים וידאו שיווקי לעסק?

איך מפיקים וידאו שיווקי לעסק?

המאמר באדיבות http://www.7doorsproductions.co.il אי אפשר לדבר על עולם העסקים המודרני מבלי להזכיר את הרכיב הכי חשוב שלו וזה נושא השיווק. עליכם להבין כי אין זכות קיום

קרא עוד »