עין הרע

לא נעים להכיר, עין הרע

כמה פעמים יצא לכם לראות את אמא שלכם מביטה בכם בגאווה לאחר הישג שהשגתם בכוחות עצמכם, ולשמוע אותה אומרת את המשפט – בלי עין הרע המלווה ביריקה או שתיים למזל טוב? ומה לגבי פעמים בהם חלילה וחס נפצעתם או שמא חוויתם חוויה שלילית? את כל אלו משייכים למושג עין הרע על פיו גורל האדם תלוי ברגשות הסביבה והזולת כלפיו, בעיקר אם מדובר ברגשות שליליים.

כמה דברים שכדאי לדעת על עין הרע

  • על פי הגמרא, על בני האדם להימנע מלקנא בזולת בכדי לא לגרום לו עין הרע ובנוסף לכך, קיימת מצווה לפיה עלינו לא לעורר קנאה עלינו.
  • בספרו 'מכתב מאליהו', מסביר הרב אליהו דסלר שאדם המקנא בזולתו יימעט את שפע החיים מחברו ויגרום לו לאסונות ונזקים, בעקבות רגשות הקנאה הללו.
  • בכדי להמנע מתחושות קנאה שיביאו להטלת עין הרע הגמרא מצווה כי "אסור לאדם לעמוד בשדה חברו בשעה שהיא עומדת בקומותיה". לצד זו, עוסקת ההלכה ב'היזק ראייה'. נאמר כי אדם המביט בשטחו הפרטי של חברו יביא לו לאסונות וצרות.
  • בכדי להימנע מלמשוך אלינו עין הרע יש לעשות כל שביכלתנו כדי לא לעורר קנאת הזולת בנו. אחת הדרכים לעשות זאת היא לנהל אורח חיים צנוע, לנהוג בצניעות, לא 'לנקר עיניים', לא להתרברב יותר מידי בהצלחות (בין אם מדובר בהצלחה כלכלית, הצלחה בחינוך ועוד).
  • דרך נוספת להתגונן מעין הרע היא להביט בחיוב על הזולת. כשאדם מביט בעין טובה על סביבתו הוא יהיה מוגן יותר מעין הרע, כפי שנאמר בספר משלי – 'טוב עין הוא יבורך'.

ומה עושים במקרה ונחתה עלינו עין רעה?

ההמלצה הטובה ביותר ובעיקר במקרים בהם מרגיש האדם שיש עליו עין הרע מהסוג הרע ביותר, יוכל אז לפנות לרבנים מוסמכים ומקצועיים המתמחים בהוצאת עין הרע. רבנים אלו יפעלו בשיטות שונות על פי הקבלה, כאלו שרק להם מאושר לבצע בהתאם להתמחות שלהם. יש לוודא היטב שהנכם מגיעים לרב מוסמך ולא חלילה למיסטיקן שעלול להכשיל אתכם ולהוביל לתוצאות רעות הרבה יותר.

 

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קישורים בתשלום

קניית קישורים בתשלום הם אסטרטגיית שיווק מקוונת המשתמשת במילות מפתח כדי למקד ללקוחות פוטנציאליים. ניתן להשתמש בקישורים בתשלום בדרכים רבות ושונות, אך הם משמשים לרוב

קרא עוד »