למה לא כדאי לוותר על תוכניות חיסכון?

רובנו מתמודדים עם לא מעט משימות בחיי היומיום. אנחנו עובדים קשה, דואגים למשפחה ורוצים גם מידי פעם ליהנות מהחיים. יחד עם זאת, חשוב מאוד כבר עכשיו לחשוב גם על המחר. מה יקרה כשהילדים שלכם יהיו יותר גדולים וירצו ללמוד באוניברסיטה? האם פתאום יהיה לכם מאיפה לגייס את הכסף הדרוש לכך? ומה תעשו אם תרצו להחליף את הרכב באופן פתאומי? חשוב להבין: כדי לממן את כל הדברים האלה צריך לעשות תכנית חיסכון. האמת היא, שתוכנית אחת של חיסכון לרוב לא תספיק. לכן עדיף לפתוח מספר תוכניות חיסכון, כי כך תוכלו להיות בטוחים שלא משנה מה תרצו או תצטרכו לממן, כי בכל מקרה יהיה לכם כסף לכך. 

איך לבחור תכנית אחת מבין הרבה תוכניות חיסכון? 

בין אם אתם רוצים לעשות תכנית אחת של חיסכון ובין אם תרצו לפתוח מספר תוכניות חיסכון במקביל, צריך לראות במה אתם בוחרים. יש היום מגוון רחב של אפשרויות בתחום הזה ולכן יש טעם לבדוק את הדברים לעומק. למשל, כמה כסף תוכלו להפקיד בכל חודש? והאם זה יהיה סכום משתנה? האם מדובר על תכנית שתוכלו גם למשוך בכל רגע נתון? או שהכסף יהיה סגור עד תאריך מסוים? אין תשובה אחת נכונה לשאלה באיזו תכנית כדאי לבחור, שכן לכל אחד מאיתנו יכולות להיות העדפות שונות. מה שכן כדאי לעשות, זה לברר את התנאים לעומק כדי להבטיח שאתם בוחרים את הטוב ביותר עבורכם. 

כמה ריבית תקבלו? 

אי אפשר לדבר על תוכניות חיסכון ולא להזכיר את הריביות שתוכלו לקבל. ברוב המקרים, מי שחוסך כסף יקבל בסופו של דבר סכום מסוים עבור החיסכון. אומנם זה נכון שהרבה פעמים הסכומים אינם גדולים, אך כל סכום יכול להיות משמעותי בסופו של דבר. לכן, אם אתם רוצים להתחיל להתנהל כלכלית בצורה נכונה יותר, למה שלא תעשו זאת כבר עכשיו? זה נכון שתצטרכו להתרגל לרעיון שיש לכם קצת פחות כסף בכל חודש, אך בפועל, אתם תראו שזה ישתלם לכם ולא תצטערו על כך כשתיקחו את הכסף ותעשו בו שימושים שונים. 

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אתרי אינטרנט למכירה

השוק מוצף באתרי אינטרנט שעומדים למכירה. קשה למצוא אתר שתאהב ותרצה לקנות. זה יכול להיות קשה למצוא את האתר המתאים לעסק שלך, במיוחד כאשר אתה

קרא עוד »