תמא 38

דברים שכדאי לדעת על תמ"א 38

אתם מתלבטים האם כדאי להתחיל לדבר עם השכנים שלכם על תמ"א 38 שאולי כדאי לעשות בבניין? אם כך, כנראה שאתם צודקים, כי כמעט תמיד תמ"א מספר 38 זה פרויקט שכדאי להשקיע בו. אומנם זה נכון שבתחילת הדרך המטרה של הפרויקט הזה הייתה לחזק את המבנים השונים במדינה מפני רעידת אדמה, אך מאז הדברים השתנו והיום הפרויקטים הללו הפכו להיות מאוד כלכליים. הקבלנים בעצמם מקבלים עוד זכויות בניה בכל הבניינים שבהם הם עושים תמ"א 38 ואילו הדיירים נהנים מדירות שהערך שלהן הרבה יותר גבוה, אז למה לחשוב פעמיים? 

איך מקדמים פרויקט של תמ"א 38?

אין ספק שלהתחיל לקדם פרויקט של תמ"א מספר 38 זו לא משימה מאוד קלה, כי יש כמה דברים שצריך לעשות ולא מעט משימות שאיתן צריך להתמודד. לדוגמא: 

  • יש להגיע להסכמה עם כל בעלי הדירות בבניין
  • יש לבחור את החברה שתבצע את הפרויקט
  • צריך לבחור עו"ד שיוכל ללוות את הפרויקט
  • צריך לחתום על חוזים

ובנוסף, לא פעם צריך גם לעבור לדירות חלופיות כי לא תמיד הדיירים יוכלו להמשיך לחיות בבניין בזמן השיפוצים. עם זאת, ולמרות שתמ"א 38 זה לא עניין פשוט, כמעט תמיד זה מתגלה כפרויקט שבהחלט כדאי לקדם ולהשקיע בו. לכן שווה להתחיל לדבר עם השכנים עוד היום ולראות לאן נושבות הרוחות. 

החברה המבצעת 

אי אפשר לדבר על פרויקט כמו תמ"א 38 ולא לדבר על בחירת החברה שתבצע את העבודה בשטח. יש היום הרבה מאוד מומחים שיוכלו לעשות זאת, אך לא על כל חברה כזאת תרגישו שאתם יכולים לסמוך. לכן, אם אתם מחפשים אנשי מקצוע רציניים וטובים, כדאי שתיכנסו כבר עכשיו ללינק: https://hitchadshut.net.

כאן מחכה לכם חברה רצינית שכבר ביצעה אינספור פרויקטים הקשורים לחיזוק מבנים, כולל פרויקטים שונים של פינוי בינוי, אז למה אתם מחכים? ככל שתתחילו לטפל בדברים מהר יותר כך הכול יתנהל בצורה טובה יותר. בחרו את החברה המבצעת הכי טובה שיש ותראו שלא תצטערו על כך ביום שבו הפרויקט יסתיים ויושלם. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מערכת לניהול מסמכים

מערכת לניהול מסמכים

מערכת לניהול מסמכים היא קשת רחבה של תוכנות אשר מטרתן היא לייעל את זרימת הידע בארגונים שונים. המערכות אחראיות על סריקה ואיסוף של מסמכים, אחסון

קרא עוד »
תיקון מחשב נייד

תיקון מחשב נייד

בשנים האחרונות כמעט לכל אדם יש מחשב נייד המשמש אותו לצרכי עבודה או לצרכים אישיים. לא משנה עבור איזה צרכים המחשב הנייד משמש, הרי שאם

קרא עוד »
פופטין

המדריך לשימוש בפופטין

מערכת פופטין נועדה לייעל את הפצת מודעות הפופ אפ, אלה שכולם מכירים בתור "מודעות קופצות".  למודעות הקופצות תפקיד חשוב במכיקרות כאר שלחיצה פשוטה עליהן מאפשרת

קרא עוד »