שינוע מטענים – מי יכול לספק שירות כזה

שירותי הובלת מטענים ניתנים על ידי סוגים שונים של חברות ואנשים פרטיים המתמחים בהעברת סחורות ממקום למקום. 

בחירת אופן ההובלה תלויה בגורמים כמו סוג המטען, מרחק, מהירות, שיקולי עלות ודרישות לוגיסטיות. שולחים ואנשי מקצוע לוגיסטיים בוחרים את שיטת ההובלה המתאימה ביותר כדי לענות על הצרכים הספציפיים שלהם.

מה יכול לבצע את תהליך השינוע 

משלחים: משלחים הם חברות שמסדרות העברת סחורות מטעם המשלחים. לעתים קרובות הם מטפלים בהיבטים שונים של הובלה, כולל הזמנת שטח מטען, תיעוד ושחרור ממכס. הם עובדים עם ספקים כמו קווי ספנות, חברות תעופה וחברות הובלות כדי להוביל מטענים בים, באוויר או ביבשה.

חברות ספנות: חברות ספנות, הידועות גם כמובילות אוקיינוס או חברות שילוח מכולות, מובילות מטענים דרך הים. הם מספקים שירותי מטען מכולות, שילוח בתפזורת ושירותי רול-און/רול-אוף (RoRo) עבור כלי רכב ומכונות כבדות.

מובילי הובלה אווירית: חברות תעופה מציעות שירותי הובלת מטען אווירי עבור סחורות שיש להוביל במהירות. שילוח אווירי מתאים למשלוחים בעלי ערך גבוה ורגיש לזמן.

חברות הובלות: חברות הובלות מובילות מטענים על פני הקרקע באמצעות משאיות ונגררים. הם משמשים לעתים קרובות להובלה לטווח קצר ולטווח ארוך, והם יכולים לספק סחורות למקומות ספציפיים, כולל מחסנים, חנויות או מרכזי הפצה.

חברות רכבת: הובלת מטענים ברכבת היא אפשרות חסכונית להובלת מטענים יבשתית למרחקים ארוכים. לחברות הרכבת יש רשתות נרחבות והן יכולות לטפל בסוגים שונים של מטענים, כולל סחורות בתפזורת ומכולות בין-מודאליות.

שירותי שליחויות וחבילות: שירותים אלו מתמחים בהובלת חבילות וחבילות קטנות יותר. 

חברות לוגיסטיקה: חברות לוגיסטיקה מספקות פתרונות מקיפים לשרשרת אספקה, לרבות הובלת מטענים. לעתים קרובות הם מטפלים במחסן, ניהול מלאי, מילוי הזמנות ותכנון הובלה כדי לייעל את תנועת הסחורות.

ספקי לוגיסטיקה של צד שלישי (3PL): ספקי 3PL מציעים שירותי מיקור חוץ לניהול היבטים שונים של הובלת מטענים, כולל ניהול הובלה, אחסנה והפצה.

לפרטים היכנסו לאתר גרין סיסטם

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אורי לופוליאנסקי : מזהה צרכים אצל חלשים ופועל למענם
הכלל מלמד שחברה נמדדת על פי החוליה החלשה בה, כלומר, אם אנחנו רוצים לדעת עד כמה החברה חזקה, עלינו למדוד...
קרא עוד »
ספט 28, 2018
למה כדאי להזמין צימרים בחורף?
רוב האנשים חושבים כי החורף זוהי העונה הרומנטית ביותר מבין עונות השנה. האוויר הקריר שיגרום לכם...
קרא עוד »
אוק 19, 2018
בנייה ירוקה ב-2023
בשנים האחרונות, כל העולם מתקדם לשינוי משמעותי לעבר פרקטיקות מודעות סביבתיות, ותעשיית הבנייה לא נשארה...
קרא עוד »
יול 14, 2023